Pages Navigation Menu

Agresywne oszczędzanie pieniędzy?

Agresywne oszczędzanie pieniędzy?

Dlaczego giełda tak przyciąga ludzi? Przede wszystkim dlatego, że oszczędzanie pieniędzy musi być agresywne, aby było efektywne. A na giełdzie można dużo i szybko zarobić.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie

Giełda w Warszawie zaczęła funkcjonować w 1991 roku. W ciągu ponad 20 lat byliśmy świadkami wysokich wzlotów i wielkich upadków. Chociaż wielu spółkom idzie od lat tak samo. Niektóre pojawiają się szybko, zarabiają i nagle znikają. Inne powoli pną się do góry. Obecnie na giełdzie funkcjonuje 446 spółek, które dają szanse swoim inwestorom zarobić lub stracić. Warto wiedzieć, że najważniejszymi indeksami na naszej rodzimej giełdzie są: sWIG80, mWIG40, WIG30 i WIG. Najczęściej w wiadomościach pojawiają się notowania WIG20 – czyli 20 największych spółek.

Oszczędzanie pieniędzy na giełdzie?

To jest bardzo ważne pytanie, ponieważ obserwując wielkich graczy można doznać wrażenia, że robią oni wszystko i nic. A już na pewno nic, co my znamy jako typowe oszczędzanie i zarabianie pieniędzy. Wytrawni gracze giełdowi nigdy nie zdradzą swojego sytemu. Ale musimy wiedzieć, że bez maklera giełdowego w ogóle nie zaczniemy gry. Makler jest pośrednikiem między nami, a spółkami. To za jego pośrednictwem kupujemy i sprzedajemy akcje. Ale kiedy to zrobimy i w jakiej ilości wybieramy sami.

Oczywiście możemy skorzystać z pomocy analityków giełdowych, aby dowiedzieć się jakie są teraz trendy czy co może okazać się czarnym koniem inwestycji. Co prawda ich kalkulacje nie zawsze się sprawdzają, ale na pewno będą lepsze niż nasze. Nawet gdy nigdy wcześniej nie graliśmy mamy szanse się wzbogacić i nabyć szybko nowej wiedzy. Bez trudu znajdziemy kursy – nawet online – na których pokazane jest jak odczytywać ważne informacje z wykresów. Ale zanim się tego nauczymy może minąć trochę czasu.

Zyski i straty

Niestety na giełdzie inwestujemy w akcje spółek, które można kupić tanio i sprzedać drogo. Albo kupić już po wysokiej cenie i sprzedać taniej – czyli stracić.

Oszczędzanie pieniędzy i zarabianie w ten sposób jest ryzykowne, ale bez ryzyka nie ma wysokich zysków.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

2 komentarze

  1. Giełda to jest na pewno dobra inwestycja tylko że dla ludzi którzy posiadają jakiś nadmiar gotówki i są przygotowani na dłuższe zarażanie pieniędzy.Dlatego ten artykuł jest bardzo pomocny dla tych którzy jeszcze nie korzystali z takiego oszczędzania inwestując w giełdę.
    jahydraulik ostatnio opublikował…Specjalistyczne urządzenia wykorzystywane przez serwis Hydraulik KrakówMy Profile

  2. Giełda fajna sprawa jeśli oczywiście ma się gotówkę i przynosi jeszcze zysk

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge