Pages Navigation Menu

Inwestowanie na giełdzie szansą na duże pieniądze?

Inwestowanie na giełdzie szansą na duże pieniądze?

Pieniądze rodzą pieniądze – głosi powiedzenie i trzeba przyznać, że jest w tym wiele prawdy. Dobrze zainwestowana kwota pieniędzy jest w stanie zarobić dla nas sporo. Wyśmienitym sposobem na mnożenie swojego kapitału jest inwestowanie na giełdzie. Jak to zrobić?

Sposób inwestowania

Istnieje kilka sposobów na inwestowanie pieniędzy – w zależności od poświęconego na to czasu, umiejętności i predyspozycji. Bez wątpienia, najpopularniejszą formą inwestowania pieniędzy jest giełda, czyli w dużym uproszczeniu – kupno i sprzedaż akcji i obligacji.

Czym są akcje i obligacje?

Akcje i obligacje to nic innego jak papiery wartościowe, które różnią się od siebie uprawnieniami posiadacza, a także ryzykiem, gdyż obligacje są z reguły bezpieczniejszą formą inwestowania na giełdzie. Akcje są zatem częścią wartości danej firmy, przypadające na posiadacza, a obligacje papierem dłużnym (będącym dowodem pożyczki, jakiej jej właściciel udzielił firmie).

Na czym polega inwestowanie na giełdzie?

Inwestowanie polega głównie na zaangażowaniu posiadanych przez siebie środków finansowych (na zakup akcji lub obligacji) na pewien czas, by w przyszłości otrzymać ich zwrot z nadwyżką. Tyle ogólnie. Jak powinniśmy przygotować się do tego typu inwestycji?

Oto kilka kroków:

  1.  Dobrze na początek przeprowadzić kilka wirtualnych symulacji inwestycji giełdowych, by w sposób bezpieczny poznać tajniki rządzące światem giełdy, jak i poćwiczyć przed „zabawą” realnymi kwotami na prawdziwej giełdzie.
  2. Założyć należy rachunek w biurze maklerskim (warto uprzednio zapoznać się z oferta kilku biur i wybrać najatrakcyjniejszą).
  3. Wdrażać się w świat giełdy – poznać dokładnie czym są terminy „hossa” i „bessa”, dokładnie analizować notowania giełdowe, szukać informacji na temat poszczególnych spółek i najważniejsze – nie inwestować wszystkich posiadanych przez siebie pieniędzy. Giełda daje bowiem możliwość zarobienia dużych pieniędzy, ale – niestety – równie dużo można ich stracić.

Rada doświadczonych inwestorów:

„Nigdy nie inwestuj całej wypłaty. Wydziel część sumy z oszczędności i ją obracaj na giełdzie. Unikniesz ryzyko utraty wszystkich środków finansowych, a zarabiać i tak masz szansę.”

Obracanie własnymi finansami na giełdzie jest sporym ryzykiem, ale bez ryzyka nie ma szans na większy zarobek. Czy inwestowanie na giełdzie jest dobrym sposobem na zarabiane pieniędzy? Tak, pod warunkiem jednak, że przygotujemy się do tego zadania solidnie, poznany zasady rządzące na giełdzie i będziemy ostrożni.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

3 komentarze

  1. Hah można zarobić ale i strasznie dużo wtopić 🙂 Wiem coś o tym

  2. Chyba wiedza zdobyta na studiach z akcji giełdowych może mi jednak nie wystarczyć, już raz zaryzykowałem i trochę straciłem. :/

  3. Uważam że trzeba z rozsądkiem i z umiarem inwestować na giełdzie żeby potem nie było rozczarowania

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge