Pages Navigation Menu

Darmowe konto dla studenta ? jak nie płacić za nie w ogóle?

Darmowe konto dla studenta ? jak nie płacić za nie w ogóle?

Większość osób zapytana o to, jakie powinno być dobre konto bankowe, odpowiadam, że najlepiej, aby nie trzeba było za nie płacić w ogóle. Darmowe konto dla studenta jest w tym zakresie także poszukiwane. Studenci generalnie nie uzyskują jeszcze znacznych przychodów i nie mogą pozwolić sobie na regularne, dość wysokie płatności za konta prestiżowe. Darmowe konto dla studenta powinno być zatem optymalnym rozwiązaniem, gdy szuka się oszczędności. Wcale oczywiście nie oznacza to, że konto to musi być mniej wygodne i elastyczne.

Dzisiaj większość banków daje możliwość korzystania z kont rzeczywiście komfortowych w użyciu i przy tym nie kosztujących ani złotówki. Darmowe konto dla studenta nie zawsze jednak jest całkowicie darmowe ? w niektórych przypadkach mogą pojawić się opłaty.

Kiedy darmowe konto dla studenta nie jest całkiem darmowe?

Duża część banków obecnie nie pobiera żadnych opłat za założenie oraz za prowadzenie konta, nawet wtedy, gdy nie ma ono żadnych przychodów. Zdarza się jednak, że na brak opłat mogą liczyć tylko te osoby, które posiadają regularne przychody na konto w wymaganej minimalnej kwocie. Gdy warunek ten nie zostanie spełniony, wtedy trzeba będzie zapłacić za miesiąc prowadzenia konta.

Darmowe konto dla studenta może nie wiązać się też z dodatkowymi opłatami, ale mogą one dotyczyć kart bankomatowych. Wówczas także stosuje się podobne zapisy. Trzeba wykorzystać kartę przez określoną liczbę razy lub też zapłacić nią minimalną wymaganą sumę, aby nie płacić za utrzymanie karty. Do tego darmowe konto dla studenta może być związane z koniecznością płatności za bankomaty. W niektórych bankach tylko poszczególne z nich są bezpłatne, w innych wszystkie.

Darmowe konto dla studenta – gdzie bez żadnych opłat?

Generalnie praktycznie każdy bank pobiera za darmowe konta jakąś opłatę wówczas, gdy nie będzie się spełniało jego wymogów.

Najpopularniejsze darmowe konto dla studenta w mBanku, a także ING wymagają płatności karą minimum 100 złotych na miesiąc, Bank Zachodni WBK wymaga dokonania kartą jednej transakcji.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge