Pages Navigation Menu

Jakie czekają Cię opłaty w bankowych kontach studenckich?

Jakie czekają Cię opłaty w bankowych kontach studenckich?

Poszukujesz odpowiedniego dla siebie konta studenckiego? Przy poszukiwaniach konieczne trzeba brać pod uwagę opłaty w bankowych kontach studenckich, ponieważ chociaż większość z nich jest darmowych, to w umowach można znaleźć kruczki, za sprawą których mogą być dodatkowo doliczone jakieś opłaty.

Popularne opłaty w bankowych kontach studenckich

Dzisiaj większość banków otwiera i prowadzi konta dla swoich klientów za darmo. Dotyczy to standardowych kont bankowych, w tym też studenckich. Niemniej jednak opłaty w bankowych kontach studenckich i tradycyjnych mogą być naliczone wtedy, gdy nie posiada się wpływów na konto. Przykładowo bank może wymagać salda minimum 1000 złotych na koncie, aby nie naliczać opłat. Gdy wpływów nie będzie, wtedy doliczy on kilka złotych za prowadzenie konta. W przypadku studentów to istotny czynnik ? nie zawsze mają oni tak wysokie dochody

Inne opłaty w bankowych kontach studenckich to opłaty za korzystanie z kart bankomatowych, w tym debetowych i kredytowych, które wybierane są rzadziej. Wówczas bank może wymagać określonej liczby transakcji na miesiąc lub też minimalnej ich wysokości, na przykład 100 złotych wydanych kartą, ale nie wybranych z bankomatu. Opłaty mogą także obowiązywać za wypłaty ze wszystkich bankomatów.

Jak ominąć opłaty w bankowych kontach studenckich?

Jak zostało wcześniej wskazane, opłaty w bankowych kontach studenckich da się ominąć, ale tylko wtedy, gdy spełni się dane wymagania banków. Jeżeli nie ma się problemu z regularnymi wpływami na konto, zakupy robi się głównie kartą, wtedy rzeczywiście prowadzenie konta i korzystanie z kart będzie darmowe. Ci, którzy nie są w takiej sytuacji, powinni poszukiwać takiego banku, w którym nie obowiązują takie opłaty w bankowych kontach studenckich. Tutaj wybór już zawęża się do kilku instytucji bankowych.

Podsumowując, jeżeli nie chce się być narażonym na opłaty w bankowych kontach studenckich, trzeba dokładnie sprawdzić tabele opłat w bankach, można to zrobić także online i na specjalnych porównywarkach ofert.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge