Pages Navigation Menu

Jakie wybrać najlepsze konto bankowe dla studentów?

Jakie wybrać najlepsze konto bankowe dla studentów?

Często okres zakończenia edukacji w szkole średniej oraz zapoczątkowania jej na studiach to też moment założenia pierwszego konta bankowego. Jakie będzie jednak najlepsze konto bankowe dla studentów?

Obecnie wybór kont jest dość duży i praktycznie większość banków jest w stanie zaoferować coś interesującego swoim młodszym klientom. Jak wybrać najlepsze konto bankowe dla studentów? Na co powinno się zwracać uwagę wtedy, gdy chodzi o założenie konta?

Najlepsze konto bankowe dla studentów to konto darmowe

Dzisiaj banki, które pobierają opłaty za prowadzenie kont, zwłaszcza od młodszych klientów, nie cieszą się dużym powodzeniem. Na pewno zatem najlepsze konto bankowe dla studentów powinno być całkowicie darmowe. Jego założenie nie powinno kosztować ani złotówki, również prowadzenie powinno być darmowe, nie powinny być naliczane opłaty za przelewy wewnątrz bankowe i międzybankowe. Także najlepsze konto bankowe dla studentów powinno dawać dostęp do kart. Podstawowe to karty płatnicze, w tym debetowe, ale debet na koncie wymaga regularnych, zadeklarowanych wpływów. Karty kredytowe do kont studenckich zdarzają się dość rzadko. Również opłat za kartę nie powinno być, ale banki stosują już tutaj często różne triki, na przykład darmową kartę przy przeprowadzeniu comiesięcznie płatności nią na przykładowo 100 złotych czy też w przypadku wykonania określonej liczby transakcji.

Jakie jeszcze powinno być najlepsze konto bankowe dla studentów?

Opłaty to niewątpliwie najważniejsza kwestia, ale nie jedyna. Konto bankowe dla studentów powinno odznaczać się łatwą dostępnością. Dlatego też powinno być to konto internetowe, do którego można zalogować się z komputerów czy z urządzeń mobilnych ? smartfonów czy tabletów. Wtedy ma się dostęp do niego 24 godziny na dobę. Także liczy się łatwość wypłacania pieniędzy w bankomatach. Bank powinien obsługiwać ich jak najwięcej, plusem są bankomaty darmowe każdego innego banku, ale nie jest to priorytet przy poszukiwaniu konta studenckiego.

Najlepiej samemu znaleźć najlepsze konto bankowe dla studentów, sprawdzając koszty i warunki online. Porównywarka kont będzie bardzo pomocna.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

7 komentarzy

  1. Dzieki za garsc przydatnych porad – od jakiegos czasu zastanawiam sie nad pierwszym moim kontem i na pewno skorzystam z tego bloga przed wyborem 🙂

  2. według mnie najlepszy jest mBank, wcześniej jeszcze poleciłbym Aliorsync 🙂

  3. darmowe i umożliwiające korzystać z najnowszych nowinek czyli przelew na facebook, płatności mobilne

  4. Osobiście polecam każde byle nie PKO, uważam za kompletną żenadę aby od studenta pobierać takie opłaty za prowadzenie konta. Jak dla mnie studenci to niekoniecznie trafiony target jeśli chodzi o zarabianie na nich.

  5. Podzielam zdanie Daniela. Mam konto w mbanku od 16 roku życia- na początku było to izzy konto, jak zostałem studentem zostało przekształcone w ekonto i do tej pory nie zapłaciłem nic za prowadzenie, a mam już 27 lat 🙂

  6. Aktualnie mam 5 kont, ale w przeszłości korzystałem z oferty jeszcze kilkunastu innych banków. Powiem krótko, najlepszy jest T-Mobile Usługi Bankowe, dawniej Alior Sync. Wszystkie podstawowe usługi (przelewy, wypłaty z wszystkich bankomatów, prowadzenie konta) są bezpłatne i to jest rewelacyjne. Najlepsze jest to, że przelewy natychmiastowe w liczbie 10 sztuk są za darmo. Czego chcieć więcej?
    Artex ostatnio opublikował…Spotkanie z Tomaszem Sommerem w WieluniuMy Profile

  7. Dla mnie mBank. Konto internetowe, za darmo nawet przy małych wpłatach. Polecam.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge