Pages Navigation Menu

Konto bankowe dla ucznia

Do łatwiejszego zarządzania finansami oraz kontroli – konto bankowe dla ucznia jest bardzo dobrym wyborem. Aktualnie korzysta z tego rodzaju kont coraz więcej uczniów. Założyć można konto bankowe dla ucznia już od jego 13 roku życia. Może ono działać aż do 18 roku życia właściciela, potem konto bankowe dla nieletnich można zamienić na standardowe konto bankowe, konto studenckie lub też zamknąć rachunek.

W jakim banku założyć konto bankowe dla ucznia?

Najwięcej rodziców, ponieważ to oni mogą zakładać konta bankowe dla nieletnich, decyduje się na ich otwarcie w swoim własnym banku. Wówczas konto bankowe dla ucznia można obsługiwać łatwo, na przykład poprzez zlecenie regularnych wpłat ze swojego konta na konto dziecka. Oczywiście, konto w banku dla nieletnich można założyć również w osobnej instytucji finansowej i zdeklarować się na jego comiesięczne zasilanie określoną kwotą pieniężną.

Aby wybrać najlepsze konto bankowe dla niepełnoletnich, dobrze jest sprawdzić dokładnie jego warunki działania. W tym celu można wykorzystać internetowe porównywarki, które wskażą, jakie konto bankowe dla ucznia będzie atrakcyjnym i przy tym niedrogim rozwiązaniem. Plusem będzie konto oszczędnościowe, które dodatkowo pomoże w pomnażaniu finansów.

Konto bankowe dla ucznia ? koszty i bonusy

Dobre konto bankowe dla ucznia to takie, które nie będzie kosztowało dużo. Najlepiej, aby takie konto dla niepełnoletnich było całkowicie darmowe. To możliwe, ale trzeba pamiętać o tym, że konto dla nieletnich może wówczas posiadać określone warunki korzystania z niego. Przykładowo konto bankowe dla ucznia wymagać będzie regularnego przesyłania określonej sumy pieniężnej przez rodziców, dla korzystania z karty bankomatowej za darmo trzeba będzie wykonać nią kilka transakcji na określoną kwotę. Gdy nie dotrzyma się tych warunków, wówczas za konto trzeba będzie zapłacić.

Dodatkowo też banki kuszą swoich młodych klientów różnymi dodatkowymi bonusami, na przykład zniżkami w sklepach za korzystanie z karty, ubezpieczeniami, bonusami takimi jak gadżety elektroniczne, możliwość personalizacji karty, dodatkowe pieniądze na start konta.

Zanim wobec tego wybierze się pierwsze lepsze konto bankowe dla ucznia, dobrze sprawdzić wszystkie oferty!