Pages Navigation Menu

Kredyt na samochód ? plusy i minusy

Kredyt na samochód ? plusy i minusy

Nabycie samochodu, gdy nie ma się do dyspozycji odpowiedniej sumy na koncie, nie jest skomplikowane. Wystarczy tylko kredyt samochodowy, aby sfinansować jego zakup. Obecnie kredyty są jedną z najbardziej popularnych form pozyskania środków na kupno pojazdów przez osoby prywatne. Jednak podobnie jak inne odmiany finansowania, mają swoje plusy i minusy.

Atrakcyjne oprocentowanie kredytów samochodowych

Głównym powodem powodzenia kredytów samochodowych jest ich przystępna cena. Oprocentowanie jest obecnie niskie, bardziej atrakcyjne niż w przypadku kredytów gotówkowych. Dodatkowe koszty, czyli ubezpieczenia czy prowizje nie podwyższają znacznie kosztów kredytów. Na temat aktualnej sytuacji w branży można dowiedzieć się więcej z materiału:

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=asJM-MHqLwI

Na każdy samochód

Kredyty samochodowe można wziąć praktycznie na każdy pojazd ? nowy, używany, osobowy czy dostawczy. Kredyt można otrzymać również przy zakupie samochodu z komisy czy na giełdzie. To powoduje, że kredyty samochodowe są pod kątem swoich możliwości znacznie bardziej wszechstronne niż przykładowo leasing.

Długi okres spłaty

W wielu bankach kredyty samochodowe można wziąć nawet na 10 lat! To powoduje, że można rozłożyć raty na wygodne, łatwe do spłaty sumy, które nie będą kolidowały z comiesięcznymi wydatkami. Oczywiście, im dłuższy kredyt, tym wyższe opłaty poboczne, ale dla wielu osób to jedyny sposób, aby kupić potrzebny pojazd.

Konieczność zakupu ubezpieczenia

Minusem przy kredytowaniu samochodu jest konieczność zakupu dodatkowego ubezpieczenia Auto Casco dla większości pojazdów. To zatem oprócz obowiązkowego ubezpieczenia OC dodatkowy koszt dla właściciela samochodu, niemniej także pewność, że w przypadku uszkodzeń spowodowanych nawet przez nieznanego sprawcę, szkoda zostanie naprawiona.

Na stronie kredyt samochodowy bez bik >>znajdziesz dodatkowe informacje.

Co wtedy, gdy bank odmawia kredytu?

Kolejnym minusem kredytów bankowych są restrykcyjne zasady ich przyznawania. Trzeba pamiętać o tym, że na pozytywne decyzje mogą liczyć tylko te osoby, które mają korzystną zdolność kredytową, brak wysokich obciążeń finansowych, brak negatywnych wpisów w bazach dłużników.

Gdy bank odmawia sfinansowania zakupu pojazdu, można skorzystać z dodatkowego rozwiązania, którym jest kredyt na samochód bez BIK w instytucjach pozabankowych. Ich głównym atutem jest przystępność, niemniej trzeba pamiętać o wyższych kosztach ? oprocentowaniu, prowizjach, opłatach przygotowawczych, jednak nie odstraszają one tych, którzy potrzebują samochodu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

2 komentarze

  1. A nie lepiej wziąć w leasing?

  2. Kredyt na samochód to w dzisiejszych czasach żadna nowość ceny są takie wysokie aut żę po prostu zwykłego przysłowiowego Kowalskiego nie stać

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge