Pages Navigation Menu

Największe wady pożyczek pozabankowych

Największe wady pożyczek pozabankowych

Każdy, kto potrzebował szybko gotówki, ale nie mógł liczyć na wsparcie w banku, spotkał się na pewno z ofertami firm pozabankowych. Parabanki, ponieważ także tak często mówi się na ich temat, są alternatywą dla banków i obecnie przyciągają coraz więcej Polaków. Zdania dotyczące ich działalności często są przy tym podzielone, bo chociaż oferują pożyczki praktycznie dla każdego, to jednak mają też swoje wady.

Wysokie koszty pożyczki

Największym minusem pożyczek pozabankowych jest ich cena. Chociaż maksymalne oprocentowanie jest regulowane przepisami prawa, to jednak prowizje, polisy ubezpieczeniowej i opłaty przygotowawcze już nie, dlatego na ogół za pożyczkę w parabanku trzeba dość dużo zapłacić. Gdy wybrana będzie pożyczka gotówkowa w domu klienta, wtedy koszty także mogą być dość wysokie.

Warto patrzeć na wartość RRSO, czyli rocznej rzeczywistej stopy oprocentowania, która włącza nie tylko samo oprocentowanie, ale dodatkowo inne koszty pożyczki. Im RRSO niższe, tym pożyczka będzie tańsza w stosunku rocznym.

Dodatkowe kary za niedotrzymanie umowy

Kolejnym minusem jest naliczanie nieraz dość wysokich kar za niedotrzymanie warunków umowy, na przykład zapłatę o dzień później niż ta wskazana w umowie. Wtedy na ogół firmy doliczają sobie kwoty SMS-ów czy telefonów z przypomnieniami, listów windykacyjnych, które nieraz mogą kosztować nawet po kilkadziesiąt złotych. Lepiej nie przekraczać wskazanych dat spłaty rat, aby nie narazić się na spore wydatki.

Na witrynie kredyt na oświadczenie zauważysz mnóstwo informacji na temat pożyczek gotówkowych więc jeśli jesteś nim zainteresowany to zapraszam serdecznie.

Niejasne zapisy w umowach

Nie każda firma pożyczkowa ma umowy napisane wyjątkowo czytelnie i przejrzyście. Przed sygnowaniem umów warto dokładnie zapoznać się z zapisami, aby sprawdzić, czy nie znajdują się w nich kruczki prawne, na przykład te, które określają dodatkowe opłaty.

Mniejsze sumy

Dla chwilówek można uzyskać zwykle znacznie niższe sumy niż w przypadku kredytów bankowych. Nowi klienci mogą liczyć na wsparcie w wysokości około 1500 złotych, a w niektórych firmach mniej, nawet około 500 złotych. W przypadku pożyczek pod zastaw można uzyskać kwotę na maksymalnie 50-60% wartości ruchomości czy nieruchomości.

Inna podstawa prawna

Kredyty bankowe i pożyczki pozabankowe działają na podstawie innych przepisów prawnych. Dla kredytów jest to Prawo Bankowe, natomiast dla pożyczek ? Prawo Cywilne. Więcej informacji o różnicach można znaleźć pod adresem: http://pl.wikipedia.org/wiki/Po%C5%BCyczka_got%C3%B3wkowa

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

5 komentarzy

  1. Jak to mówią – nie ma róży bez kolców 😉
    Dobrze, że jasno omówiłeś wady pożyczek pozabankowych. Ja osobiście do tej pory byłej jedynie świadomy wysokich kosztów pożyczki.
    Libetias ostatnio opublikował…Licznik odwiedzin na blogu – na pewno potrzebujesz go?My Profile

  2. Teksty pisany drobnym druczkiem jest dużą wadą

  3. Największą wadą pożyczki jest to, że trzeba ją spłacić;p

  4. Dzięki za dokładne informacji na temat pożyczek pozabankowych właśnie o nim myślałem ale chyba zrezygnuję z tego pomysłu

  5. Kolosalne oprocentowanie to największa wada! Weźmiesz 10zł oddajesz 200zł masakra.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge