Pages Navigation Menu

Czy potrzebuję ubezpieczenie NNW?

Czy potrzebuję ubezpieczenie NNW?

Stara prawda „Polak mądry po szkodzie” nic nie traci na aktualności. Tylko niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że w każdej chwili może zdarzyć się wypadek. Czy ubezpieczenie NNW to dobry pomysł, by zabezpieczyć się finansowo?

We własnym interesie

Na początek warto zastanowić się chwilę, na jakiego rodzaju zagrożenia wystawiamy się w codziennym życiu. I wcale nie trzeba być miłośnikiem sportów ekstremalnych, albo przedstawicielem którejś z niebezpiecznych profesji (górnik, policjant, strażak itp.), by doświadczyć sytuacji, które grożą utratą zdrowia lub życia. Statystyki firm ubezpieczeniowych wskazują, że co trzeci poważny w konsekwencjach wypadek zdarza się w domu. To może być chociażby poparzenie, porażenie prądem, uraz kręgosłupa Pewnie niejednemu ze znajomych zdarzyło się też uczestniczyć w drogowej kraksie, złamać rękę na boisku, albo skręcić nogę przy wchodzeniu na chodnik.

Ubezpieczenie NNW pomaga, choć nie zapobiega

Od wielu lat firmy ubezpieczeniowe zachęcają do zakupu polis NNW. Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków na ogół nie jest też kosztowne. Czasami są to wręcz kwoty symboliczne, siągające kilku złotych miesięcznie, które w żaden sposób nie wpływają na kondycję domowego budżetu.
Co otrzymujemy w zamian? Pewność, że w kryzysowej sytuacji my i nasi bliscy nie zostaniemy bez zabezpieczenia finansowego. Pieniądze te mogą okazać się pomocne np. w przypadku konieczności zakupu sprzętu do rehabilitacji bądź pokrycia dodatkowych kosztów leczenia. Decydując się na zakup polisy NNW mamy więc gwarancję, że nie pozostaniemy sami sobie.

Warto czytać dokumenty

Podpisując jakikolwiek oficjalny dokument wypada zapoznać się z jego treścią. W przypadku umów ubezpieczeniowych jest to szczególnie ważne. Warto bowiem dokładnie wiedzieć, w jakich przypadkach i na jakich zasadach ubezpieczyciel zobowiązuje się do wypłaty świadczeń pieniężnych na rzecz ubezpieczonego lub jego bliskich.

Ubezpieczenie NNW może przyjmować różne formy (np. stanowić bonus do samochodowych polis OC i AC) i opiewać na rozmaite kwoty. Radzimy więc na spokojnie przeanalizować koszty i korzyści wynikające z konkretnej umowy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

3 komentarze

  1. Dobry wpis, świetnie opisane rady czym się kierować podpisując taką umowę. Takich umów nie można podpisywać na „łapu capu” trzeba wszystko dobrze przeczytać, a szczególnie małym druczkiem.

  2. Dobrze że zamieściłeś bardzo przydatne info, bo wile firm ubezpieczeniowych oferuję te ubezpieczenia a pojęcia nie miałam na czym to polega.

  3. Czesto takie NNW jest dodatkową opcją przy wykupie OC na samochód. Ja wykupiłam podstawowe OC w taniej firmie i NNW było w tym podstawowym pakiecie. Nigdy sie nad tym ubezpieczeniem nie zastanawiałam a teraz się przydało. Miałam wypadek z winy innego kierowcy i oprócz odszkodowania z OC tamtego sprawcy wypadku, zgłosiłam też szkodę osobową na moje NNW i dostałam od nich dodatkowe pieniądze
    Aga1 ostatnio opublikował…Nowe możliwości dla naszych pacjentówMy Profile

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge