Pages Navigation Menu

Jak wybrać dobre ubezpieczenie samochodu?

Jak wybrać dobre ubezpieczenie samochodu?

Każda osoba, która zastanawia się nad zakupem samochodu bierze pod uwagę też koszty jego utrzymania. Zwykle lwią część kosztów tworzy ubezpieczenie samochodu. Druga część to koszty paliwa. Jednak skoro chcemy jeździć musimy liczyć się z tym, że na paliwo co miesiąc wydamy pewną kwotę i musimy ubezpieczyć auto, aby poruszać się po polskich drogach.

Pierwszy samochód, pierwsze ubezpieczenie samochodu

Młode osoby bardzo boją się kupować samochód przed ukończeniem 25 lat. Dlaczego? Przede wszystkim problemem jest wysokość składki ubezpieczeniowej. Nawet kupując samochód za 5 tysięcy złotych może okazać się, że co roku na ubezpieczenie wydamy 1200 złotych! Czyli po 4 latach wydamy na samo ubezpieczenie tyle, ile wydaliśmy na jego zakup! To bardzo duża kwota. Jednak czy zawsze kupując pierwsze auto musimy się liczyć z wysokim ubezpieczeniem? Nie. W wypadku, gdy ubezpieczymy auto razem z rodzicem, dziadkiem lub starszym rodzeństwem – jako współwłaściciele – możemy liczyć na to, że ich zniżki przejdą na nas i zamiast płacić co roku 1200 złotych zapłacimy tylko 600 zł. W między czasie i nam zaczną być naliczane zniżki.

Kolejne ubezpieczenie samochodu

Jeśli już mamy samochód i płacimy ubezpieczenie warto sprawdzić czy możemy renegocjować umowę lub znaleźć lepszą. Czasami czytając umowę możemy zauważyć, że mamy zaznaczone opcje, z których w ogóle nie korzystamy! Przykładowo obniżyć wysokość składki możemy zmieniając pełne Auto Casco na Mini Auto Casco, które obejmuje najczęściej spotykane zdarzenia. Nie każdy potrzebuje też Auto Pomocy, która nie raz oferowana jest za dopłatą. Warto sprawdzić co oferuje nam ubezpieczyciel za darmo, a co za dopłatą. Gdy dużo jeździmy samochodem warto wybrać oferty bogatsze w różne opcje. Kiedy jednak jesteśmy „niedzielnymi kierowcami” wybierzmy pakiet podstawowy: OC i NNW. Jeśli nie korzystamy z jakichś opcji nie warto za nie płacić.

Zawsze warto wziąć też pod uwagę renomę firmy, w której chcemy ubezpieczyć samochód. Nie zawsze cena powinna być decydującym czynnikiem. Ubezpieczenie samochodu powinno być dla nas priorytetem, gdy codziennie poruszamy się po polskich drogach.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

4 komentarze

  1. Bardzo mi pomógł wpis na tym blogu ,dowiedziałam się ważnych informacji które pozwolą mi podjąć odpowiednią decyzję w ubezpieczeniu samochodu.

  2. Ubezpieczenie samochodu niby nie trudny wybór,lecz dobre doradztwo a ten artykuł takim jest myślę że wpłynie na korzystne zniżki i dobrą cenę ubezpieczenia.

  3. Bardzo pomocny wpis jak wybrać korzystną opcję ubezpieczenia auta. Jestem przed kupnem auta i juz dzięki poradom na blogu wiem jakimi kategoriami się kierować.

  4. Jestem studentem, i planuje zakup auta i info o doborze ubezpieczenia bardzo trafne.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge